130
 
130

יתרונות

הדפסה
"מה זה חופש בכלל? אם לא ניצחון האדם על עצמו"
  עוקף מלמעלה (מוקי)

יתרונות התרגול האישי

עד כמה חזקה אצלנו השליטה הפנימית? החיים בטווח המדויק לנו? מתי בפעם האחרונה חווינו הסתפקות? שקט אמיתי מבפנים?

הליווי האישי בתהליך המותאם לסך מה שצברנו עד היום, פיזית, מנטלית ונפשית, מאפשר הקשבה, דיוק, הבנה עמוקה יותר, כיוונון רגיש, צמיחה בקצב הנכון ויצירת מרחב פנימי נעים לשמחה אמיתית מבפנים.
 
אפשר לנהל את חיי היום יום מתוך תחושת חופש. לאו דווקא חופש חיצוני שמתממש בנסיעה לחו"ל, לצימר, לצפון, למרכז, לדרום, אלא מתוך מנוחה במרחב הפנימי באזור החזה. בלי שתהיה שם תחושה של מחנק, לחץ, כובד, מועקה, דאגה, פחד, ריקנות או פשוט שעמום.
 
החברה המודרנית הופכת אותנו לעיתים לקורבנות שפועלים מתוך שטיפות מוח סמויות- נסחפים אחרי שלטי חוצות, טלוויזיה, פיתויים ותשוקות לעוד ועוד.
 
הפכנו לעכברי מעבדה שאוכלים כל טרנד חדש שמגישים להם. מסתובבים בגלגל האשליה בהשלמה שכך הם החיים ולרוב לא יוצאים מהכלוב כדי להגביר מודעות מלמעלה- לבדוק אם זה בכלל מתאים לנו, או כדי להתחבר לידע העצום שבפנים כדי לזכור מה רצינו פעם.
 
התרגול האישי מאפשר בניית תהליך בהתאמה אישית. תהליך שיחזיר אותנו למסלול מחובר לעצמנו. יותר בריאים בכל הרמות ומלווים בכוחות פנימיים עצומים לראייה רחבה יותר, מודעת, נכונה לנו:
 
המפגש האישי מאפשר לדייק את התרגול הפיזי על פי המבנה המולד של המתרגל ועל פי המבנה שהתגבש לאורך חייו, כך שהתועלת המופקת מכל תנוחה תבוא לידי ביטוי באופן מקסימאלי. התרגול יותאם לכאבים כרונים או זמניים נקודתיים מהם סובל המתרגל.

במקרה והגוף מאוזן ונטול כל כאב, נאזן את המערכות הפיזיות כל אחת לגופה ולפעילות הרמונית ביניהן. 
 
המפגש האישי מאפשר שימוש בכלים נרחבים של היוגה מעבר לתרגול הגוף הפיזי. החל מהעמקה בתרגילי נשימה לצורך איזון ויצירת שקט פנימי, ועד לימוד תכנים תאורטים המהווים אבני דרך בהתנהלות יומיומית מאוזנת, מתוך מבנים מנטלים ונפשיים יציבים, מכילים, מסופקים ושמחים.
 
המפגש האישי מאפשר הכרת המבנה המנטלי. נטייה למחשבות שמדרדרות לכיוון מסוים או פשוט רצון ליותר אופטימיות. קושי בריכוז, נטייה לבלבול או שליטת יתר. ציניות שמרחיקה אותנו מעצמנו או ביקורתיות שמשאירה אותנו בהתעסקות מחוצה לנו וכו'.
 
מהות התרגול תותאם להעמקה שתתבקש על ידי המתרגל. במקרה וההכרה בהירה, חדה, צלולה ומאושרת, נשמח ביחד ונתקדם גבוה יותר.
 
המפגש האישי מאפשר אבחון והכרת המצב הנפשי של המתרגל. דוגמת מבנה הנוטה לטלטלות- מבנה שלא מאפשר התקדמות או צמיחה, או מבנה נוקשה שלא מאפשר זרימה, רכות, מרחב שלווה פנימית וכו'.
 
 מתוך הכרת המבנה המסוים תיערך למידה מותאמת משותפת, של תהליכי תפקוד ההכרה על פי היוגה, בשילוב תרגילי נשימה ותנוחות פיזיות.
 
במידה והמבנה הנפשי מאוזן ויציב תערך למידה של מדיטציה שתותאם אישית לרצון לשקט פנימי או לקבלת ידע ממקומות עמוקים יותר.
 
במקרה הצורך, כמו קושי להרפות, דריכות יתר, הכרה סוערת או פשוט רצון להרגע, ינתן בחלק מהמפגשים עיסוי איור וודי במטרה להרגיע ולאזן את הרמה האנרגטית.
 
המפגש האישי מאפשר התאמה למבנה הנשי. היות והיוגה באה מתוך עולם גברי, לא נבנתה התאמה מדויקת לגוף הנשי. תרגול יוגה נשית מאפשר עבודה מותאמת לאיכויות המשתנות במהלך החודש על פי מעגל החיים בו נמצאת האישה כרגע.
 
קבלת ידע להבנת המערכת ההורמונאלית והשפעתה העצומה בחיי היום יום. ידע המאפשר צמיחה גבוהה מהגוף הפיזי והרחבת פרופורציות לשלווה, סיפוק ושמחה.
 
המפגש האישי מאפשר קבלת תירגול ביתי (באמצעות מייל), תרגול שיותאם לתכנים שנלמדו ולצרכים המשתנים, וכן אפשרות יצירת קשר טלפוני בכל יום במידת הצורך.
 
המפגש האישי מאפשר גמישות ותאום נוח של שעת התרגול.
 
מוקי ממשיך לעקוף מלמעלה ושר...
"כל מה שיכולנו להיות ואנחנו לא"
עכשיו זה הזמן. כרגע פתוח ביקום "חלון הזדמנויות" לשינוי פיזי, מנטלי או נפשי. אנרגיה חזקה של שינוי משתוללת בחוץ.
 
 גם אם קשה להבין שמעבר לאנרגיה העצומה הזאת יש אור גדול, מי שיבחר ימצא עצמו נתמך ומונע מתוך אנרגיה זו למקומות טובים. כך תיבנה אמונה שמקורה בחוויה. זוהי דרכה של היוגה.
 
אם זה נשמע לא הגיוני כי נראה שהכל מסביב ממש נורא... אפשר ללמוד ביחד להסתכל אחרת.