130
 
130

אודות יותר זורם

הדפסה
 יוגה אורבנית


 אודות יותר זורם...

ב"אני התמציתי" אני ילדה קטנה עם תלתלים שהדבר שהכי משמח אותה זה לקפוץ בין הגלים בצורות שונות 
(יש לי מלא)
ואם אני בבריכה... מאוד אוהבת לדמיין שאני מתעמלת מעולה בשחייה צורנית ומאוד אוהבת להכריח את מי שאיתי בבריכה שזה נכון.
 
ב"אני המורחב" אני גם אמא לשלושה מורים קטנים. מורה ראשונה בת 17, מורה נוספת בת 15 ומורה חדש שנולד לפני תשע שנים. מלווה אותי בחיי אדם יקר, גורו יוגי בהסוואה של מישהו שלא מחובר בכלל לרוחניות, בעלי.
 
תמי אריאלי. 49. מטורף אבל אי אפשר לעצור את זה.

ילדות תל אביבית: הלוך חזור בדיזינגוף של פעם. גלידה מונטנה. גן העצמאות בגירסה הישנה והמון חוף הילטון. אחרי הצבא חופי תאילנד. 
 
בנסיעה השניה לתאילנד כבר היתה פתיחה משמעותית. הספר ה"רוחני" הראשון, יחד עם התרחשויות נוספות שקרו שם. התרחשויות מהסוג של- כמה פעמים אפשר להגיד שגם זה קרה במקרה?
 
חזרה לארץ, חיבור מיידי למרכז שיבננדה ליוגה וודנטה ו... פאף! התחברתי לשושלת. התחלתי לממש את עצמי כחוליה בשושלת מורים שמעבירה את היוגה הלאה.
 
קורס מורים ראשון באשראם באי פרדייז בבהמס.
שוב ים? שוב חוף? ברור! החוויה החזקה ביותר בחיי. התנאים מרוממים: הקרקע חולית, הצימחייה טרופית, עצי הקוקוס גבוהים, המים באוקיאנוס מדהימים, הארוחות הצמחוניות משובחות, כל האנשים סביבך ב'היי' מהיכולת להיפתח ולהרגיש את היופי. הגוף מבעבע שמחה מתרגול האסאנות- תנוחות היוגה, הנשימה מתרחבת מתרגילי הנשימה, ההכרה צלולה וחדה והלב והנשמה מאושרים מהחשיפה לחכמת היוגה, שנלמדת ומתחילה מיידית לשרת את חיי היום יום.

כמה רחב ככה נעים.
 
חזרתי. חוויתי גם מציאות שונה. עבודה כגרפיקאית (מצחיק שהתפקיד כלל עיצוב כרזות לחופשות בחו"ל), ובהמשך עם סיום לימודי קופירייטינג אצל תרצה גרנות ז"ל, הסבתי לקופירייטרית לתקופה קצרה.
 
הסתירה היתה קיצונית מידי. במהלך היום לפרסם אשליות ובערב ללמד אמת. מספר קבוצות היוגה עלה והתרחב עד שבאופן מתבקש התפטרתי בחן ממשרד הפרסום.
 
כעבור שנתיים מקורס המורים הראשון- קורס מורים שני, מתקדם, באי פרדייז בבהמס.
שוב שם? למה לא? שוב היה נדמה שחוויתי את חווית ההתרחבות החזקה ביותר. בין השאר, האפשרות להגיע להבנה מתוך חוויה, של מה זה הגוף האנרגטי.
 
איך?- כשהגוף הפיזי שוהה זמן מה ללא תזוזה בתנוחה מסוימת, במקרה שלי לשבת ברגליים ישרות ולהרפות פלג גוף עליון עד הימרחות על הרגליים, ולהיות במקום הזה ללא מאמץ... ברגע כזה הגוף האנרגטי יכול להשתחר, להתרחב, ולהיות מורגש כנדנוד קל ונעים, והמון המון שלווה בפנים.

למה? גם כי זה פשוט נעים וגם כשחוזרים לתפקד בגוף הפיזי הוא הרבה יותר בריא ומתפקד ביעילות מקסימלית.
 
חוזרת לארץ ומלמדת המון. ילדים בכיתות א' עד ד', זוגות בביתם, קבוצות בביתי, קבוצות במכון כושר, חבורת נשים אהובה בביתה של אחת מהן, יחידים בביתם... וכיף גדול, איזה כיף להעביר את היוגה הלאה.
 
בשלב הזה התוודעתי לאיור וודה, רפואה הודית עתיקה, האחות של היוגה. קיבלתי עיסויים מדהימים שלא דומים מבחינת החוויה, לשום. עיסוי. אחר.
מיד למדתי בעצמי כדי להעביר את התענוג הלאה. העברתי ועיסיתי, ואני עדיין מעסה. נשים בלבד. מרגיש הכי נוח.

 
כעבור שנתיים מקורס המורים המתקדם טסתי לקורס שלישי. שבועיים של יוגה גבוהה בכל המובנים. קיובק, קנדה. אשראם בין ההרים העתיקים בעולם. חוויה מצמיחה, סודקת, מכוננת, ממלאה בפרנה- אנרגיית חיים.
 
איך זה משרת? יכול להוביל למימוש עצמי בדרך הכי נכונה עבור כל אחד בחיים האלה (דהארמה). ההכרה מתבהרת בצלילות וחדות שבאמת אין לתאר והלב נפתח ומתחבר למה שנכון לו.
 
פחות משנה, מאז חזרתי לארץ הקודש, מימשתי הרחבה נוספת. חיבור לשותף לחיים. התחתנו בחוף הילטון ויצרנו משפחה. הנני אמא לשלושה ילדים. מתרגלת קרמה יוגה (יוגה של שרות) במסגרת האמהות. במלוא העוצמה, פול פאוור... ועוד מלא הגדרות של עומס בנתינת השרות. גם אם היו מספרים לי על זה קודם... ברור שלא הייתי מאמינה.
 
המון אימהות יסכימו איתי: גם אם היה לנו זמן לכתוב את כל מה שאנחנו עושות, לא היו מספיק דפים. לא קל להיות אישה  ואמא בחברה המודרנית. כאן מתבטאת גם כן גדולתה של היוגה, למזלי.
היוגה מאפשרת הבנה של הצמיחה מתוך הקושי, קבלה ויכולת הכלה. אגב, לא כותבת כאן כלום ברמת התאוריה, הכל מתוך חוויות ההתמודדות.

 
במקביל לאימהות השלמתי בהדרכתה של מירה ארצי פדן, מייסדת היוגה הנשית, הוראת יוגה לנשים. נשים בהריון, נשים בטיפולי פוריות ויוגה נשית באופן כללי לאתגרים נשיים וככלל לנשים שרוצות להתחבר פנימה כדי ללמוד להשתמש בכוח הבראשיתי שבתוכנו.
 
כלומר, מצד אחד, שלא במודע, אנחנו דוחקות לשרירים הנשיים עומסים ריגשיים הקשורים להיותנו נשים. מצד שני, לא מבינות את עוצמת הזקיפות, היציבות והכוח הנשי המקרקע שאיבדנו מזמן. 
לא להאמין, אבל כל אלה קיימים בשרירים אלה. הנושא בוער בעצמותיי, עוצרת את עצמי בכל מקום מלנאום על זה שעות.


בהדרכתה של מירה מצאתי קרקע נשית, מנוחה, הבנה הורמונלית ותמיכה פנימית שהכרחית לכל אישה. גם לאישה שרוצה להרחיב מודעות, כדאי שתהיה קרקע מייצבת.
 
כיום אני מציעה את היוגה כתהליך שיותאם לגוף הפיזי, המנטלי והנפשי שאפגוש. סוג של 'ריפרש' למסכים הפנימיים, לראייה בהירה יותר פנימה והחוצה.
 
המטרה: להתפקס מול החברה המודרנית באמצעות כלים עצומים ומדהימים בכוחם. לאזן בגוף את הבריאות, לחזק את היציבות, להבין את המחשבה, להרגיע את הלב. להסיר את צעיפי האשליה.
 

מאוד שמחה להזמין אלי הביתה את מי שמבקשת החלמה לנשיות
מלמדת בקבוצות קטנות שעורי יוגה נשית, שעורי שיבננדה יוגה קלאסית, מלווה תהליכים אישיים סביב פריון והריון,  או כל אתגר אחר הקשור לנשיות. מנחה מעגלי נשים סדנאות והרצאות פעילות ומזינה (נשים בלבד) דרך עיסוי הודי איור וודי.

בגדול מדריכה איך לחיות יותר נוכחים. פחות כמו אורחים. 

 
גרה בצפון הישן, רח' יחזקאל, עדיין קרוב להילטון.